CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A A A A

Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

Publikowane informacje zgromadzone są w menu w nagłówku strony.

Menu jest podzielone na działy, na które składają się kolejne pozycje. Prowadzą one bezpośrednio do kolejnego podmenu zawierającego informacje związane tematycznie z wybranym działem. Podmenu znajuję sie po lewej stronie serwisu.

Treści informacji publicznej są redagowane za pomocą tekstu.

Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie - należy kliknąć na wybranej pozycji menu.

Na treść podstrony składają się:

  • nagłówek informujący o jej zawartości,
  • informacja o dacie aktualizacji strony oraz kontakt do webmastera,
  • treść zasadnicza w postaci tekstu

BIP wyposażony jest w wyszukiwarkę informacji, która jest narzędziem umożliwiającym znalezienie dowolnej informacji umieszczonej na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. Za pomocą wyszukiwarki w jednym miejscu mogą Państwo przeszukać wszystkie katalogi i podkatalogi oraz pliki zgromadzone na stronach internetowych BIP.

Aby skorzystać z wyszukiwarki BIP należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk „Szukaj”, po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć jej tytuł.